Eski İstanbul Sahilleri

Yıllar içerisinde gelişip güzelleşme , medeniyete erme sanırım Türkiye için geçerli değil. Taş üstüne taş koyarak düzeleceğini düşünen, rant için her doğal güzelliğin içinden geçenlerden sonra, zihniyetimiz aman evim temiz olsun diye dışarıya çöp atmayı önemsemeyenler bitmedikçe daha çok iç geçiririz.

En azından ormanlara verdiğimiz zarardan daha çoğunu denizlere verdiğimizin farkına varsak. Ve bu su parçalarının bizim tükettiğimiz nefesin nerdeyse p'ini karşıladığının bilince varsak. Nefes alamadığı için çocuğunun boğulduğunu gören anneler babalar , aklınız gider değil mi? Hemen doktor, hastane elimizden ne gelirse yaparız. Peki onların ileride nefes alabilmeleri için önlem alıyor muyuz?


Bu yolda ilerleyen, denizlerimizin daha mavi kalması için çalışan derneklere destek olarak, bilinçlenerek ve bilinçli nesiller yetiştirerek hem kendimize hem de çocuklarımız hayatlarına katkıda bulunabiliriz.

Turmepa Deniz Temiz ve Sıfır Atık projelerinin sayfalarına bakarak neler yaptıklarını araştırabilir ve sizde birer gönüllü olabilirsiniz.

https://www.turmepa.org.tr/
https://sifiratik.gov.tr/

Caddebostan Plajı, Kadıköy.
Moda Deniz Hamamı, Kadıköy.
Süreyya Plajı, Kartal.
Florya Plajı, Bakırköy.
Ataköy Baruthane Plajı, Bakırköy.
Göksu ve Küçüksu, Beykoz.
Alibey Köyü, Eyüp.
Kalamış Körfezi, Kadıköy.

Sosyal Medya