GÖKÇETEPE TABİAT PARKI

Edirne’nin Keşan ilçesinde yar alıyor bu tabiat parkı. En önemli özelliği dünyada kendi kendini temizleme özelliğine sahip 5 körfezden biri olan Saroz Körfezi’nde yer alması. Ege kıyılarının suyu genelde soğuk fakat burası daha aşağı egeye nazaran bir tık daha sıcak.

Ulaşım açısından yeri kolay bulunabilir şekilde. Çok engebeli değil fakat virajlı olması tek şerit olarak biraz yavaşlatıyor.

Tabiat parkı oldukça geniş. İçerisinde bungalov evler, kıl çadırlar, tente çadırlar mevcut. Kendi çadırınızla konaklayabiliyorsunuz. Karavan şeklinde de müsaitlik var. Aracınızla giriş yaptığınızda konaklayacağınız yerin yanına park edebiliyorsunuz.

Yerde ateş yakmak yasak. Gece 23:00 itibariyle ses ve gürültü de yasaklanmış. Giriş saatleri akşam 20:00 olarak sınırlandırılmış.

Plaj kısmında şezlong kiralayabilir veya kendi havlunuzla güneşlenebiliyorsunuz.
Açık hava duşlarda şampuan, sabun, duş jeli vb. kullanamıyorsunuz.
Ve çadır alanları dışında çadır kurmak yasak.

Geniş bir wc yapılmış. İçinde mescitte mevcut. İbadetinizi de rahatça yapabilirsiniz. Her sabah 06:00 sularında yıkanıyor bu nedenle biz sabah saatlerinde gitmeyi tercih ettik. Zaten çadır hayatında gün erken başlıyor. O yeşilliğe maviliğe bir an önce kavuşmak istiyorsunuz.

Ortalama 10 çadırın yararlanabileceği şekilde bir elektrik panosu mevcut. Kendi uzatma kablonuz mutlaka yanınızda olmalı. Eğer uzunluğu yeterli değilse komşunuzdan bir ara hat çekip yararlanabiliyorsunuz.

Ortak alanlarda ahşap piknik masaları var. Sayıları oldukça fazla. Kendi masanız yoksa veya yeterli değilse masasız da kalmazsınız. Kalabalık olduğundan sirkülasyon çok. Sürekli birileri kurulumda veya toplanıyor. Yine çadırlar arası ipler gerilmiş. Islak giysi ve havlularınızı rahatça kurutma imkânınız da var.

2020 yılına göre;

Bungalov evlerde gecelik konaklama ücreti: 750 TL
Minibar buzdolaplı kıl çadırların gecelik konaklama ücreti: 300 TL
Tente çadırların gecelik konaklama ücreti: 200 TL
Kendi çadırınız ile gecelik konaklama ücreti: 75 TL
Karavan ile gecelik konaklama ücreti: 110 TL
Araç giriş çıkış ücreti (bir kereliğe mahsus) 35 TL

Kıl çadır için nevresim takımı, yastık, pike getirmeniz yeterli.

Genel anlamda çocuklar içinde gayet rahat bir alan. Giriş çıkış kapalı olduğundan doğal alanlara oranla daha güvenli ve daha kontrollü. Paintball oynanabilir veya doğa sporlarıda yapılabilir alanlar mevcut. Parkta dalış eğitimi ve su sporlarının yapıldığı da bilgisi var fakat ben orda öyle bir şey gözlemlemedim. Sizin öyle bir fikriniz varsa girişte mutlaka bilgi alın derim.

Biz 3 aile gittik. Gece ışıklandırması olmamasına rağmen gece kendi imkanlarımızla gayet keyifliydik. Kalabalık olması komşu ilişkisinin uyumluluğunu da yanında getirdi. Yan çadır bizim şarkılarımızı dinledi bizde onların türkülerini.

Orta yolu bulduğumuz tabii
Aman bre deryalar, kanlıca deryalar oldu.

Biz güzel anılar biriktirdik.
Umarım sizde birkaç fotoğraf karesiyle ölümsüzleştirirsiniz.

Sosyal Medya