Biz Kimiz


Yolculuğumuz taaa Namık Kemal’e dayanıyor demek çok isterdim ama…

 


2011 neyimize yetmiyor? Çok da yaş almamak gerek. Sonuçta yollara düşeceğiz size anlatacağım o kadar çok şey var ki?

Size biraz bizden bahsetmek istiyorum.

 

Ben Asiye,

87 Silivri doğumluyum. Sahil şeridinde büyümüş, koyu bir Galatasaraylı olarak yetiştirilmiş bir esnaf kızıyım. Pazarlama Bölümü mezunuyum. Birde yanına hayatıma hiçbir etkisi olmayan İktisat diplomamı ekledim. İş Sağlığı Güvenliği de ekleyeyim derken baktım ki motora bindiğimde kask takıyorum dedim tamam bu kadar eğitim yeter azıcıkta anneliğe terfi edeyim. 9 yıllık bankacılık hayatıma kızımla birlikte noktayı koyduk. Hayat 2016 Eylül’de bambaşka pencerelerden bakmayı öğretti. Ve şimdi hayallerimizin peşinden koşmanın tam da sırası… Hikâyenin en anlamlı devamına birlikte yön vereceğiz.

 

Eşim Emrah,

86 model bir Es Es'li. Anadolu’nun bağrında sürekli hayallerinin peşinden koşmuş bir dalış tutkunu. Namı değer Biyolog kocamın diploması da evde yoğurdun bozulup bozulmadığı testlerini yaparken elimizden kayıp gitti.Yinede Sudabiolog olarak biyoloji ve su altı dünyasını keşfetmeye devam ediyor.Kurumsal hayatını satış alanında geliştirerek devam ediyor. Ticari drone pilotu olan kocam model oyuncaklara ve motorsikletlere ayrıca ilgi duyar. Padi ve Efr İnstructor olarak karadan çok sualtında nefes alarak hayatına devam etmeye çalışıyor.

 

Ve Kızımız Asya;

2016 yılında hayatımızı değiştiren bu prenses doğduğu günden beri bizi hiç uğraştırmadan koy koy, liman liman ve hatta tekne tekne gezdi. Çadır hayatına bizden daha hızlı adapte oldu. Birçok insanla tanışıp kaynaştı ve hatta kendi funlarını oluşturdu bile.

DİVERVANLİFE taki amacımızı,

Ne yapmak istediğimizi,

Hayallerimizi, rotamızı …

 Ve bizi biz yapan cümleyi kendi belirledi.

“Üçümüz bir aileyiz.” Dedi

Şimdi buradayız.

Sosyal Medya