Ne Çeki Demiriymiş

Çeki demiri işlemleri için uzun araştırmalardan sonra Agus Karavan'da bu işlemleri yapmaya karar verdik. Oturduğumuz yere göre konumu çok ters olsada araç için çok önemli bir eleman olduğu için şakası olmayacağını düşündük. Verilen bilgiler ve yapılan işlemler sonrasında da gayet tatmin olduk.

Videoda da bu konunun üzerinden geçtik ama tekrar hatırlatmak gerekirse;

Araçta sadece çeki demiri işlemi yapılacaksa direk noterden TSE'nin verdiği belgeyle ruhsatı değiştirebiliyorsunuz.

Ancak bizim gibi renk değişimi veya farklı bir tadilat yapılacaksa ya önce gidip ruhsatı değiştirip ordan Tüvtürk'e gitmeniz gerekli yada Tüvtürk'ten tadilat randevusu almanız gerekli.

Biz araca çeki demirini taktırdıktan sonra Tüvtürk'ü arayarak TSE'den çeki demiri için onay aldık renk değişimi için ne randevusu almamız gerektiğini sorduğumuzda bize normal yenileme randevusu almamız gerektiğini belirttiler.

İşlem için lifte araç alındığında TSE'nin aracı elektronik kontrol sistemine yüklenmediğini ve araçta tadilat olduğu için tekrar tadilat randevusu alarak geri gelmemizi belirttiler.

Bişeyler yanlış gitmesin diye kılı kırk yararken 3. şahısların verdiği eksik bilgiler yüzünden hem fazla para verip hem de sırf bu işlem için 2 gün git gel yapınca insanın sinirleri bozuluyor.

 

Ayrıntılı olarak aşağıda belirttiğim gibi bize ..... TL'ye geldi bu işlemler.

 

7 Pinli çeki demiri                       2.300 TL

Muayene+Egsoz Pulu                422,20 TL

2.Tadilat Muayenesi                  342,20 TL

TSE                                         410,00 TL

Toplam                                   3.474,74 TL

 

Biz yandık siz yanmayın. İşlemlerinizi yaparkan dikkatli olun. 

 

Sosyal Medya